• خدمات پزشکی پرستاری در سراسر شیراز
 • تلفن (روی شماره کلیک کنید):  09179308785
 • شبانه روزی   با مجوز رسمی

پرستاری در منزل شیراز

پرستاری ویژه اسپشیال در منزل شیراز
پرستاری ویژه اسپشیال در منزل شیراز

با توجه به اینکه در مراحل مختلف زندگی نیازهای جسمی و عاطفی متفاوت است و پس از افزایش سن همه‌ی ما با بیماری‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنیم، ممکن است افراد به مراقبت‌های خاصی برای حفظ سلامتی نیاز داشته باشند.
اگر بیمار یا سالمند یا کودک و خانواده‌اش به هر دلیلی قادر به مراقبت از او نیستند، هوم ویزیت با کادر متخصص خود مسئولیت مراقبت از آنها در منزلشان را به عهده می‌گیرد.

پرستاری در منزل می‌تواند شامل سه دسته‌ی زیر شود :

 • پرستاری از بیمار
 • پرستاری از سالمند
 • پرستاری از کودک

خدمات پرستاری در منزل شامل طیف گسترده‌ای از خدمات درمانی می‌شود که می‌تواند به راحتی در منزل افراد صورت گیرد. خدمات پرستاری در منزل معمولاً ارزان تر از بیمارستان‌ها و خانه‌های پرستاری است، در حالیکه همانند مراقبت‌های پزشکی که در یک بیمارستان یا خانه‌های سالمندان ارائه می‌شود، مؤثر است.

برای پرستاران منزل مهارت‌های متعددی از تخصص‌های مختلف در زمینه‌ی پزشکی ضروری است که برخی از آنها عبارتند از :

 • مراقبت از زخم‌های جراحی
 • سلامت روان
 • تزریق داخل وریدی
 • طب اطفال
 • درمان‌های توانبخشی
 • بهداشت عمومی

ادغام این مهارت‌ها و نیز انجام خدمات مبتنی بر کار، بخشی از پرستاری در منزل است.

اعتماد به پرستار منزل

مفهوم اعتماد در مراقبت‌های بهداشتی مهم است. زیرا سلامت و مراقبت‌های بهداشتی به طور کلی شامل یک عنصر بی اعتمادی و خطر برای بیمار آسیب پذیر است که متکی به صلاحیت و اهداف حرفه‌ای پرستار یا بهیار است.

دیکشنری انگلیسی آکسفورد کلمه‌ی «اعتماد» را به صورت «اعتقاد راسخ به اعتبار، حقیقت یا توانایی فرد یا چیزی» تعریف می‌کند. سطح بالایی از اعتماد به پرستار منزل با بسیاری از مزایا همراه است. از جمله این مزایا عبارتند از: درک از مراقبت‌های بهتر، پذیرش بیشتر درمان توصیه شده و پایبندی به این درمان، اضطراب پایین در ارتباط با هر گونه درمان. همچنین طبق تحقیقات انجام شده اعتماد به پرستار منزل دسترسی به خدمات بهداشتی را تسهیل می‌کند.

بیماران در صورتی که به پرستار یا متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود اعتماد کنند، بیشتر احتمال دارد که اطلاعات خود را باز کرده و افشا کنند که منجر به ایجاد تصمیم گیری مشترک و افزایش تعامل می‌شود.

اگر شما از شرکت یا مؤسسه‌ی دارای مجوز ارائه‌ی خدمات پرستاری در منزل، پرستار مورد نظر خود را انتخاب کنید، پرستاران آنها دوره‌های لازم برای امور مربوطه را گذرانده و عموماً دارای سابقه کار می باشند. این نیروها مدارک و مجوزهای لازم برای احراز هویت و مسئولیت مربوطه را در اختیار شرکت قرار داده و آن شرکت به طور پیوسته با پرستاران و خانواده‌های خدمت گیرنده در تعامل بوده و کیفت کار را مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین با خیال راحت می‌توانید بیمار یا سالمند خود را به این پرستاران سپرده و به آنها اعتماد کنید.

تفاوت پرستار و بهیار چیست؟

پرستاری ویژه اسپشیالی در منزل شیراز
پرستاری ویژه اسپشیالی در منزل شیراز

تفاوت اصلی این است که در حالی که یک پرستار یک پرستار است، اما یک بهیار یک دستیار پزشک است. همچنین دوره‌های بهیاری بر روی خدمات اورژانسی و سیّار تمرکز می‌کنند، در حالی که دوره‌های پرستاری بر مراقبت‌های بیمارستانی و بالینی تمرکز می‌کنند.

بهیار به عنوان یکی از شاخه‌های خدمات پزشکی است که تلفیقی از دانش پرستاری و مهارتهای اخلاقی و عاطفی می‌باشد و وظایف بهیار در قالب شرح وظایف خاص خدمات بهداشتی درمانی و مراقبت از افراد بیمار، مصدومان، معلولان و افرادی که دوران نقاهت خود را پشت سر می‌گذارند، در منازل شخصی، بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری از سالمندان و غیره می‌باشد.

پرستاری در منزل شیراز
پرستاری در منزل شیراز

مرکز پرستاری در منزل  شیراز

۰۹۱۷۹۱۷۴۵۴۰

۰۹۱۷۴۷۶۲۸۶۶

شبانه روزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *