• خدمات پزشکی پرستاری در سراسر شیراز
  • تلفن (روی شماره کلیک کنید):  09179308785
  • شبانه روزی   با مجوز رسمی

فیزیوتراپی زانو در منزل

نحوه فیزیوتراپی زانو در منزل

فیزیوتراپی در منزل شیراز
فیزیوتراپی در منزل شیراز

مدت ها است که انجام درمان های فیزیوتراپی در منزل به امری عادی تبدیل شده است و فیزیوتراپ قادر به صادر نمودن گواهی درمان جهت ارائه به شرکت های بیمه نیز می باشند. حتی خانم هایی که در تمرین با فیزیوتراپیست آقا معذوریت دارند و درمان با فیزیوتراپیست خانم را ترجیح می دهند، می توانند در منزل خود از تخصص فیزیوتراپیست خانم بهره ببرند و بدون هیچ مشکلی دوره درمانی خود را طی کنند.

در جلسه اول فیزیوتراپی زانو در منزل، فیزیوتراپ به بررسی زانو و میزان آسیب دیدگی آن می پردازد. سپس محیطی مناسب با دمای ایده آل و فضای کافی برای قرار دادن وسایل و انجام حرکات ورزشی را در نظر می گیرد تا درمان را شروع کند.

بهتر است در مدت فیزیوتراپی محیط خانه آرام و ساکت باشد . زیرا آرامش بیمار و فیزیوتراپ و تمرکز در انجام تمرینات امری ضروری است. ایجاد وقفه در جلسه فیزیوتراپی بازدهی درمان را کاهش می دهد.

بسیاری از بیماران تمایلی انجام تمرینات در حضور سایرین ندارند و احساس خجالت یا سرخوردگی می کنند. در نتیجه برای تسریع بهبودی و حفظ عزت نفس بیمار، تا حد امکان از ورود کودکان، میهمانان، افراد سرزده و… به محل فیزیوتراپی جلوگیری کنید و در صورت لزوم تنها یک نفر به عنوان کمک بیمار در اتاق حضور داشته باشد.

مزایای فیزیوتراپی زانو در منزل

فیزیوتراپی زانو یا دیگر اعضای بدن در منزل برای بیمار و اعضای خانواده او مزایای بسیاری دارد. برای مثال سالمندانی که طاقت انتظار در مطب فیزیوتراپی را ندارند یا توانایی مراجعه به این مراکز را ندارند، می توانند در منزل خودشان درمان با فیزیوتراپی را دنبال کنند.

همچنین برخی از بیماران به تنهایی قادر به حرکت نیستند و برای رفت و آمد به مراکز درمانی نیاز به چند همراه برای کمک به بالارفتن از پله ها، نشستن روی صندلی یا تخت پزشک و استفاده از دستگاه ها دارند. اما برای انجام فیزیوتراپی در منزل تنها حضور یک همراه در خانه کافی است و فیزیوتراپ در ساعت مقرر نزد بیمار خواهد آمد.

در بسیاری از موارد، فرد بیمار پس از جراحی یا سایر درمان ها در ناحیه زانو درد شدیدی احساس می کند و جابجایی و حرکت تا مرکز فیزیوتراپی برای او بسیار زجرناک است. فیزیوتراپی زانو در منزل راه حلی خوبی برای درمان این بیماران است.حتی در برخی از موارد افراد به دلیل مشغله بسیار یا دوری راه، فرصت مراجعه به مرکز فیزیوتراپی را ندارند. در این حالت نیز فیزیوتراپ در ساعت مورد نظر بیمار برای درمان به منزل او مراجعه می نماید.

علاوه بر موارد مطح شده، با انجام فیزیوتراپی زانو در منزل اعضای خانواده با شیوه صحیح انجام تمرینات آشنا شده و در طول روز به روش اصولی در انجام تمرینات به فرد بیمار کمک خواهند کرد. از سوی دیگر زمان رفت و آمد در ترافیک که موجب خستگی بیمار می شود، حذف خواهد شد. یکی از مهم ترین مزایای فیزیوتراپی زانو در منزل آن است که فیزیوتراپ محیط زندگی بیمار را مشاهده کرده و پیشنهاداتی برای تغییر در چیدمان وسایل یا نصب نرده در نقاط مختلف ارائه خواهد داد که به تسریع بهبود بیمار کمک قابل توجهی خواهد کرد.

هزینه فیزیوتراپی زانو در منزل

هزینه درمان هر فرد با توجه به نوع بیماری و میزان آسیب دیدگی زانوی او متفاوت است. اما جالب است بدانید که در بسیاری از موارد هزینه فیزیوتراپی در منزل و در کلینیک فیزیوتراپی، تفاوت قابل توجهی با یکدیگر ندارند. در حقیقت هزینه ای که افراد برای استفاده از آژانس و شرکت در جلسات فیزیوتراپی پرداخت می کنند، با هزینه حضور فیزیوتراپ در منزل برابری می کند. با این تفاوت که انجام فیزیوتراپی در منزل دارای مزایای بیشتری است.در کل هزینه هر جلسه فیزیوتراپی زانو در منزل بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ هزار تومان می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های مرکز تماس بگیرید…

۰۹۱۷۹۱۷۴۵۴۰

۰۹۱۷۴۷۶۲۸۶۶

مرکز درمان در منزل شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.