• خدمات پزشکی پرستاری در سراسر شیراز
  • تلفن (روی شماره کلیک کنید):  09179308785
  • شبانه روزی   با مجوز رسمی

راهنمای انتخاب تخت بیمار برای بستری در منزل / شیراز

شرایط انتفال بیمار به خانه و تغییر و ضعیت خانه مناسب با شریط بیمار می تواند فرایندی استرس زا باشد . ولی با مدیریت شرایط به عنوان پرستار بیمار می توانید ،در حفظ روحیه بیمار و خودتان نقش مهمی داشته باشید.

اجاره تخت بیمار شیراز
اجاره تخت بیمار شیراز

برای بیماری که دچار اختلال حرکتی در سطوح مختلف است ، اولین قدم تهیه تخت مناسب است که بیشترین انعطاف پذیری را متناسب با شرایطش فراهم کند. در این مقاله شما را با انواع تخت بیمار آشنا می کنیم، که بتوانید با توجه به شرایط خود و البته بودجه مدنظرتان ، بهترین انتخاب را داشته باشید .

انواع تخت بیمار

تخت های بیمار از لحاظ تغییر وضعیت به چند دسته تقسیم می شوند.

  • تخت بیمار یک شکن : این تخت معمولا قابلیت تغییر وضعیت در قسمت پشتی ( سر) را دارد.
  • تخت بیمار دو شکن: تغییر وضعیت در قسمت پشتی و زانویی انجام می شود.
  • تخت بیمار سه شکن : این تخت  در بین قسمت سر و پا هم تغییر وضعیت دارد و بیشترین انعطاف پذیری را برای بیمار فراهم می کند .

هر چه قدر میزان اختلال حرکتی بیمارتان بیشتر است، تعدا شکن بیشتری توصیه می شود تا حداکثر انعطاف را به همراه داشته باشد و البته طول مدت بستری هم در انتخاب نوع تخت موثر است.

علاوه بر تغییر وضعیت در ناحیه شکن های تخت، ارتفاع تخت بیمار نیز می تواند قابل تغییر باشد . با توجه به اینکه تغییرات به صورت دستی انجام شود یا به صورت برقی و به کمک موتور انجام شود، تخت بیمار دارای تقسیم بندی ذیل است:

  • تخت بیمار مکانیکی ( تخت بیمار دستی)
  • تخت بیمار برقی ( ۱- تخت بیمار نیمه الکتریکی ،۲- تخت بیمار تمام الکتریکی)

تخت بیمار مکانیکی : در این نوع تخت تغییر ارتفاع تخت و تغییر موقعیت تخت در محل شکن ها همگی به صورت دستی انجام می گیرد. بنابرین اگر وضعیت بیمار طوری باشد که لازم به تغییر موقعیت دایم نباشد، گزینه تخت مکانیکی گزینه مناسب است. از طرفی شرایط پرستار بیمار هم در این بین نقش مهمی دارد. وقتی پرستار بیمار سالمند نیست و سلامت جسمی دارد ،کار دایم با هندل ها مشکلی برایش ایجاد نمی کند. اگر به دنبال یک تخت ارزانهستید، تخت بیمار مکانیکی گزینه مناسبی است .

تخت بیمار نیمه الکتریکی: در این نوع تخت بیمارستانی ،تغییر موقعیت سر و پاها به صورت برقی انجام می شود . اما تغییر ارتفاع هم چنان به صورت دستی انجام می شود. این مدل معمولا از تخت بیمار مکانیکی گران تر است و پرستار بیمار از انجام کارهای فیزیکی معاف می شود و می تواند رسیدگی بهتری برای بیمار انجام دهد. در شرایط که پرستار بیمار خودش سالمند است نیز تخت بیمار برقی

اجاره تخت برقی شیراز
اجاره تخت برقی شیراز

توصیه می شود .

تخت بیمار تمام برقی: دراین تخت بیمار برقی علاوه بر تغییر موقعیت شکن ها، تغییر ارتفاع هم به صورت برقی انجام می شود. معمولا تخت مجهز به ریموت کنترل می باشد. در شرایطی که نیاز به تغییر ارتفاع تخت برای بالا و پایین آمدن بیمار ،زیاد است ، این نوع تخت پیشنهاد می شود.

https://shahresalamat.ir/

بزرگترین مرکز اجاره تجهیزات پزشکی در شیراز و جنوب کشور

مرکز پرستاری در منزل شیراز

۰۹۱۷۹۱۷۴۵۴۰

۰۹۱۷۴۷۶۲۸۶۶

www.parsenursing.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *